Οι Εθελοντές στα Γιάννινα γιόρτασαν την Παγκόσμια Ημέρα του Εθελοντή Αιμοδότη με διήμερο εθελοντικής αιμοδοσίας στην κεντρική πλατεία των Ιωαννίνων. Η ανοιχτή εθελοντική ομάδα των PAGURISTAS και ο Ερυθρός Σταυρός συνεργάστηκαν με τους αιμοδοτικούς συλλόγους και πολλές εθελοντικές οργανώσεις και οργάνωσαν την γιορτή της εθελοντικής αιμοδοσίας.
Η συμμετοχή και η ανταπόκριση των εθελοντών αιμοδοτών για μια ακόμα φορά ήταν πάρα πολύ μεγάλη και μας έδειξε και πάλι ότι με τη συνεργασία μπορούμε να πετύχουμε πολλά πράγματα στις δράσεις μας.
Ευχαριστούμε:
• Όλους τους εθελοντές αιμοδότες που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας και προσέφεραν αίμα.
• Όλους τους φορείς που συνεργάστηκαν μαζί μας και συνέβαλαν καθοριστικά στην επιτυχία της δράσης.
• Όλα τα μέλη του Ερυθρού Σταυρού και των PAGURISTAS που στήριξαν τη δράση.
• Το προσωπικό των αιμοδοσιών του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου και του Νοσοκομείο «ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ»
• Την ΒΙΚΟΣ ΑΕ για τη στήριξή της στην εκδήλωση
Η συγκινητική ανταπόκριση των εθελοντών αιμοδοτών και η καθοριστική συνεισφορά όλων των φορέων που συμμετείχαν στη δράση, μας δίνει τη δύναμη να συνεχίσουμε εθελοντικά…
«ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΛΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ»
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/131361599_3943471325729918_8008573282809760884_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/199494543_3943471315729919_1151867620037416039_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/199673487_3943471839063200_8730018723823208829_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/199830739_3943471945729856_4869159194482026779_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/199888236_3943471902396527_4901641858050140398_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/199974850_3943471655729885_4677731666042482098_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/200029015_3943472025729848_2546863375125154079_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/200115674_3943471435729907_3585559936552021475_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/200341588_3943472279063156_3802372818721465834_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/200350657_3943471542396563_1180514827400349523_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/200811460_3943471795729871_4001152028186655806_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/201085011_3943471672396550_1211475912855613439_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/201214030_3943471429063241_5689056231609589098_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/201229605_3943472099063174_2205252442949879887_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/201251434_3943471532396564_2098068835994443368_n.jpg)
![ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΠΕΡ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΑΙΜΟΔΟΤΗ](https://posea.gr/wp-content/uploads/201379441_3943472179063166_2888100029895424021_n.jpg)